NZZ RELAX,s.r.o.  REHABILITÁCIA  ZDRAVIE PRE KAŽDÉHO 

Procedúry » DIADYNAMICKÉ PRÚDY

DIADYNAMICKÉ PRÚDY

Táto terapia využíva zmes elektrických prúdov (tak galvanických ako aj impulzných), ktoré majú tlmiace a uľavujúce účinky, v závislosti od frekvencie, intenzity a ďalších parametrov. Výsledkom použitia oboch druhov prúdov je úľava od bolesti a zlepšenie krvného obehu. Vo všeobecnosti je liečba predpisovaná na stavy, akými sú napríklad vymknutia, modriny, opuchliny, opotrebovanie kĺbov a chrbtice a degenerácie platničiek.

 

Sú zmiešanými prúdmi, ktoré využívajú účinky súčasnej aplikácie galvanického a faradického či iného impulzného prúdu.
Touto kombináciou sa účinky jednotlivých druhov prúdu zlučujú, predovšetkým účinok hyperemizačný a analgetický. Na galvanickú zložku prúdu nastupuje zložka impulzná.
Sínusové impulzné prúdy majú účinok inhibičný alebo facilitačný, čo záleží na frekvencii, intenzite a ďalších parametroch.
Prúd s účinkom prevažne inhibičným má frekvenciu 100 Hz, prúd s frekvenciou 50 Hz má skôr účinok dynamogénny, teda excitačný, facilitačný a tonizujúci, odstraňuje opuch obalu nervu, tlmí bolesť, tonizuje svaly.
Procedúru predpisuje lekár, upresní lokalitu aplikácie a potrebnú charakteristiku druhu prúdu.
Indikácie: ochorenia pohybového aparátu (bolesti kĺbov a chrbtice)
Kontraindikácie: kardiostimulátor, nádorové ochorenia, poruchy citlivosti, kovové implantáty v prúdovej dráhe, tehotenstvo, ekzémy, krvácavé stavy