NZZ RELAX,s.r.o.  REHABILITÁCIA  ZDRAVIE PRE KAŽDÉHO 

Procedúry » INTERFERENČNÉ PRÚDY

INTERFERENČNÉ PRÚDY

Interferenčné prúdy sa využívajú pri liečbe pohybového aparátu. Ide o strednefrekvenčné prúdy, ktoré sú aplikované prístrojom a po priechode tkanív sa uplatní ako nízkofrekvenčný. Majú výrazný účinok na zníženie bolesti, uvolnenie svalov a zlepšujú prekrvenie tkaniva, môžu pôsobiť priaznivo aj na svalovú stimuláciu.

Pôsobia na princípe využitia interferencie dvoch strednefrekventných prúdov priamo v tkanive, pričom jeden okruh má frekvenciu konštantnú a druhý voliteľne kolísavú.
Výhodou je ľahšie prekonávanie kožného odporu tkaniva, dobrá tolerancia pre malé senzitívne i motorické dráždenie a dosiahnutie efektu interferencie i v hĺbke tkaniva.
Pôsobí priamo na svaly, nervy, zlepšuje prekrvenie (hyperémiu) a výživu tkaniva, na efekte sa podieľa predovšetkým vazodilatácia, analgézia a tonizácia tkanív.
Podľa nastavenia frekvencie a jej modulácie možno dosiahnuť účinky motoricky dráždivé (až k navodeniu svalovej gymnastiky), alebo docieliť ústup zvýšeného svalového napätia; navodiť výraznejší účinok analgetický a spazmolytický, alebo striedavo dráždiaci a tlmivý (podieľajúci sa na rezorpcii opuchov a výpotkov).
Indikácie: ochorenia pohybového aparátu
Kontraindikácie: kardiostimulátor, nádorové ochorenia, poruchy citlivosti, kovové implantáty v dráhe prúdu, tehotenstvo, ekzémy, krvácavé stavy
Procedúru predpisuje lekár, pričom stanoví lokalitu a potrebné parametre.
Trvanie: podľa typu ochorenia cca 12 - 20 minút